Prečo nakúpiť práve u násWink

 • vynikajúce ceny
 • profesionálny prístup
 • rýchla odozva (email/chat)
 • výber z toho najlepšieho
 • dostanete čo si objednáte
 • sme seriózni a féroví
 • naša práca je naše hobby

 


Máte otázky a dotazySmile

Najrýchlejšia cesta kontaktu je:

 1. chat (vpravo dolu)
 2. cez komentár v tovare
 3. email

 

Zaujíma nás váš názor! Prosím zahlasujte nám do našej ankety na pravej strane dolu na úvodnej strane nášho obchodu. Pripravujeme niečo nové a zaujímavé Wink Ďakujeme!


» Distribúcia
Distribúcia mobilov a tabletov

Oficiálna slovenská distribúcia verzus európska distribúcia

Na tomto mieste by sme radi našim cteným zákazníkom a potencionálnym zákazníkom objasnili niektoré v poslednej dobe pri výbere a kúpe mobilu, dosť často sa skloňujúce informácie aj nepresnosti, či zavádzanie a klamanie zo strany niektorých firiem, eshopov, ale aj názorov medzi kupujúcimi, vďaka čomu vznikajú potom zbytočné diskusie a z toho plynúce nesprávne názory, podozrievanie a kazenie mena dobrým firmám vďaka špekulantom a podvodníkom.

Neexistuje nič také ako oficiálna alebo neoficiálna distribúcia. Je len jedna distribúcia a to oficiálna. Neoficiálna znamená, že sa jedná o kópie produktov, ktoré nie sú výrobkom značkového výrobcu (napríklad klony a falzifikáty z Číny s nálepkou značkového výrobcu). Všetky ostatné sa potom delia na to, kde budú primárne predávané. A tu je ten hlavný bod, ktorý sa často skloňuje. Výrobca vyrobí konkretný model mobilného telefónu alebo tabletu, ktorý ma svoje známe medzinárodné parametre a špecifikácie. Nahrá do zariadenia jazykové lokalizácie pre daný región, či kontinent, vytlačí užívateľský manuál v anglickom jazyku, prípadne iných jazykov, pre každú krajinu osobitne spolu so záručným listom, zabalí a pripraví na predaj svojim autorizovaným distributérom v jednotlivých krajinách sveta.

Rozlišujú sa tieto tri základné trhy, ktoré u nás mylne dostali názov "distribúcie". Sú to európska distribúcia, americká distribúcia a ázijská distribúcia. Správne povedané, jeden a ten istý produkt pre všetkých, len s tým rozdielom, že sú zohľadnené jazykové lokalizácie pre dané trhy. Napríklad európska distribúcia nesie v sebe najväčší počet jazykov, avšak manuáli sa tlačia v jazykoch podľa veľkosti daného trhu, takže v európskej distribúcii tlačený slovenský alebo český uživateľský manuál či záručný list budete len ťažko hľadať. Avšak jednotlivé operačné systémy, ako napríklad veľmi rozšírený a obľúbený Android či Ios od Applu, majú takmer všetky európske jazyky v menu zariadenia už priamo od výroby, keďže sú určené na európsky trh a ich manuálne dohrávanie sú od výrobcu zakázané. Čo však nie je zakázané, je dať si pre svoju krajinu vytlačiť tento manuál vo svojom jazyku spolu so záručným listom s uznaním záruky, a to v ktoromkoľvek autorizovanom servise danej značky v krajine. To je asi tak všetko, čo pre vás prinesie distribúcia konkrétneho štátu navyše, oproti všeobecnej širšej európskej, anglickej alebo americkej, či ázijskej.

Takže toľko disktutovaný rozdiel v distribúciach je úplne zanedbateľný. Váš telefón je ten istý kus, čo si kúpi niekto v Poľsku z poľskej distribúcie, alebo číňan v Číne, alebo američan v USA a podobne. Jediný rozdiel je v tom, že slovenský distributér si dáva tlačiť svoje návody na použitie v slovenčine, poskytne záruku u seba a účtuje za to neraz ďaleko vyššie ceny pre koncového spotrebiteľa, ako ten istý distributér v zahraničí! Preto odpadá potreba kupovať produkt predražený, keď ten istý dostaneme z inej krajiny za menej. Je už len na predajcovi, aby pre svojho zákazníka zabezpečil manuál v slovenčine alebo inom zrozumiteľnom jazyku aspoň v elektronickej podobe. Samozrejme, veľa veľkoobchodov a firiem sa obrátilo preto na iné trhy a začali mobily dovážať kvôli lepším cenám z iných trhov, lebo odmietali predávať za minimálne marže vďaka prehnaným maržám jediného distributéra na svojom trhu. Oficiálny veľký distribútori sa tak začali brániť a dohodli sa s výrobcami, že si svoje telefóny začnú označovať a záručnú opravu vykonajú vo svojej krajine vo svojom servise len vtedy, ak konkrétny kus bol predaný z ich distribúcie a nie z inej. Tým sa to dosť skomplikovalo pre predajcov, ktorí začali dovážať nakoľko, že v prípade reklamácii sú nútení svoje produkty, ktoré predali svojim zákazníkom, posielať na záruku distributérovi, od ktorého nakúpili v zahraničí. Pri jednom kuse sú takto náklady na prepravu veľmi vysoké a držanie záruky sa tak stáva, aj pre nás, finančne náročnou záležitosťou. Je to dobrý pokus o donútenie nakupovať doma za vysoké ceny. Aj napriek tomu to má stále výhody pre nás spolupracovať s inými trhmi, nehovoriac o prístupe a snahe v porovnaní s podnikateľským prostredím na domácom trhu, a nehovoriac o tom, že aktualizácie a podpora mobilných telefónov a tabletov je v zahraničnej distribúcii omnoho rýchlejšia a lepšia. Tak napríklad poľská, nemecká alebo anglická distribúcia dostáva aktualizácie operačných systémov android aj s polročným predstihom v porovnaní so slovenskou distribúciou!

Výhody európskej distribúcie:

 • výrazne nižšia cena
 • skorší nástup predaja nových modelov
 • širší sortiment predávaných produktov
 • rýchlejšie vydávanie aktualizácií

Nevýhody európskej distribúcie:

 • reklamácie len cez firmu, u ktorej ste tovar zakúpili (úplne bežné ako pri každom inom tovare), čo nemusí byť vnímané vôbec ako nevýhoda, skrátka reklamujete primárne tam, kde ste zakúpili a o servis sa postaráme za vás
 • chýba návod na použitie v slovenčine, ten je len v elektronickej podobe a dá sa stiahnuť z oficiálnych webových stránok výrobcu vo formáte pdf

Ďalšie fakty a informácie o nami predávaných mobilných telefónoch:

Všetky naše mobilné telefóny a tablety v ponuke nášho internetového obchodu sú z oficiálnej európskej distribúcie nové, voľné na všetkých operátorov, v originálnom a kompletnom balení a nikdy neblokované (to znamená, že neboli blokované a následne odblokované), obsahujú slovenské alebo české menu, žiadne zásahy do firmvéru a softvéru telefónu, pôvodné originálne príslušenstvo, originál krabica, 2 ročná záruka výrobcu a na požiadanie aj slovenský/český návod na použitie v elektronickej podobe. Rovnako sú naše telefóny bez brandingu (firmvér a softvér v telefóne modifikovaný) od operátora. Maximálne sa môže zriedkavo vyskytnúť uvítacie logo od operátora alebo logo na zadnej strane telefónu či na krabici, o čom samozrejme informujeme dopredu, ak sa k nám dostane taká varianta produktov. Týka sa to však len veľmi malého percenta produktov z našej ponuky. V ponuke máme aj Dual Sim telefóny, ktoré sa pre Europu ani Slovensko nevyrábajú a nedovážajú. Ide napríklad o mobilné telefóny ako je Samsung Galaxy S8 Dual Sim, S8 Plus Dual Sim, Samsung Galaxy A3, A5, A7 2017, LG G6 Dual Sim, LG V30 Dual Sim. Tieto si výrobci predávajú len na svojom trhu alebo u susedov, čiže sa jedná o ázijskú distribúciu. Aj tieto telefóny sú plne kompatibilné pre používanie na Slovensku aj v Európe. Prakticky jediný rozdiel oproti single sim bežne predávaného modelu u nás je ten, že ponúka navyše dual sim funkciu a má inú koncovku nabíjačky, ktorá nepasuje do našich zásuviek a je potrebný adaptér/redukciu, aby sa dalo nabíjať aj u nas. Ten dodávame zadarmo. Inak telefón obsahuje slovenské menu, voľný na všetky siete a podporuje aj plne všetky pasma LTE/4G na Slovensku ako aj v EÚ. Záruka je tiež dva roky. Tieto telefóny sú v eshope viditeľne označené a nikdy nepošleme niečo, čo by Vám nefungovalo alebo bolo nepoužiteľné u nás. Buď plná funkčnosť alebo sa telefón v našej ponuke neobjaví. S nami máte garanciu, že za vás všetko vopred preveríme a nepustíme von poloprodukt.

NmQ1NGQ1O